• Czcionka:
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

RAMOWY ROZKŁAD DNIA DLA PRZEDSZKOLA NR 17 „WOJTUSIOWA IZBA” W KONINIE na rok szkolny 2022/2023

6.00 – 8.00 – schodzenie się dzieci, zabawy dowolne wg zainteresowań: manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne, inne, praca z zespołem dzieci lub indywidualna, praca z dzieckiem zdolnym, (pozostałe dzieci zabawy dowolne), czynności opiekuńcze, rozmowy indywidualne z dziećmi.

8.00 – 13.00CZAS BEZPŁATNEGO NAUCZANIA, WYCHOWANIA I OPIEKI USTALONY PRZEZ ORGAN PROWADZĄCY PRZEDSZKOLE

zabawy ruchowe, zestawy zabaw ruchowych, zestawy ćwiczeń porannych, czynności higieniczne, czynności samoobsługowe, dyżury, śniadanie, zajęcia dydaktyczne różnego typu realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego, język angielski,

zabawy dowolne wg zainteresowań: manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne, inne, zabawy w ogrodzie przedszkolnym, spacery, wycieczki, obserwacje przyrodnicze lub/i zabawy ruchowe w sali gimnastycznej, praca w kąciku przyrody, prace gospodarcze, ogrodnicze; tworzenie okazji do obserwowania, eksperymentowania, odkrywania, podejmowanie zabaw badawczych, konstrukcyjno-technicznych, wspieranie działań twórczych poprzez kontakt ze sztuką, muzyką, literaturą, czynności opiekuńcze, czynności higieniczno-porządkowe, dyżury, obiad, bajko terapia, ćwiczenia relaksacyjne, wspieranie rozwoju dzieci poprzez: zabawy dydaktyczne, ćwiczenia mowy, artykulacyjne, oddechowe, zabawy rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, zabawy kołowe, rysowanie.

13.00 – 16.00 – zajęcia dodatkowe, zabawy dydaktyczne utrwalające poznane wiadomości i umiejętności, praca z zespołem dzieci lub indywidualna, praca z dz. uzdolnionym – rozwijanie zainteresowań dzieci (pozostałe dzieci zabawy dowolne), rozmowy indywidualne, czynności opiekuńcze, zabawy na świeżym powietrzu, podwieczorek, czynności higieniczne, dyżury, zabawy dowolne wg zainteresowań: manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne, gry stolikowe i inne.

16.00 – 17.00 – zabawy dowolne wg zainteresowań: manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne i inne, rozmowy indywidualne z dziećmi, kontakty indywidualne z rodzicami - dużur pedagogiczny, czynności opiekuńcze, prace porządkowe, rozchodzenie się dzieci do domu.

Rozkład posiłków w roku szkolnym 2022/2023:

Śniadanie – 8.30, Obiad – 12.00, Podwieczorek – 14.30.