• Czcionka:

ROK 2022/23

6.00-7.00

7.00-8.00

Dyżur poranny- bawimy się z dziećmi i panią, rozmawiamy o tym co czeka nas w ciągu dnia.

Bawimy się dowolnie w kącikach zainteresowań, rysujemy, podejmujemy zabawy konstrukcyjno-manipulacyjne, tematyczne.

8.00-8.15

Ruch to zdrowie dlatego przed śniadankiem ćwiczymy, skaczemy, bawimy się  z  przyborami, uczestniczymy w zabawach naśladowczych i inscenizowanych.

Przydział dyżurnych, wybór par i zespołów (poniedziałek), ustalenie planu dnia.

8.30-9.15

ŚNIADANIE

Przygotowujemy się do śniadania, myjemy ręce. Zawsze pamiętamy, aby zostawić po sobie porządek! Pełnimy dyżury.

Jemy śniadanie. Siedzimy grzecznie-nie rozmawiamy, kulturalnie spożywamy posiłek. Po zjedzonym śniadanku, dziękujemy, myjemy się oraz dbamy o higienę zębów.

9.15-9.45

ZAJĘCIA

W tym czasie odbywają się zajęcia zorganizowane, według planów w oparciu o  podstawę programową. Uczestniczymy w zajęciach : malujemy, lepimy, liczymy, rysujemy, wycinamy, śpiewamy, tańczymy. Bierzemy udział w przeróżnych zabawach konstrukcyjnych, badawczych, gimnastycznych. Jesteśmy skupieni –uczymy się słuchać innych i kulturalnie ze sobą rozmawiać oraz współpracować -pracujemy w parach i zespołach. Zapoznajemy się  z zadaniami daltońskimi na dany tydzień (poniedziałek). Dokonujemy refleksji nad naszą pracą (piątek).

W SALI

Swobodna zabawa dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela. Bawimy się  z  kolegami i koleżankami wg własnych pomysłów i  zainteresowań. Pamiętamy o  odkładaniu zabawek na swoje miejsce.

10.30-11.30

I NAUKA NA POWIETRZU

I nareszcie! Wychodzimy do ogródka przedszkolnego. Ćwiczymy naszą samodzielność ubierając się w szatni. Spędzamy czas na powietrzu. Obserwujemy przyrodę, prowadzimy zabawy badawcze, uczestniczymy w spacerach, bawimy się na placu zabaw. Dobór zajęć uzależniony jest od pogody i pory roku. Uczymy się zasad postępowania warunkujących bezpieczeństwo w budynku, w ogrodzie i  poza terenem przedszkola.

11.30-12.00

12.00-12.30

OBIAD

Przygotowujemy się do obiadu, wykonujemy czynności samoobsługowe i  higieniczne w toalecie. Czekając na obiadek integrujemy się podczas zabaw w kole.

Jemy pyszny obiadek.

12.30-13.00

ODPOCZYNEK

Myjemy ręce i buzie po obiedzie. Odpoczywamy  słuchając spokojnej muzyki lub czytanych opowiadań, bajek ,wierszyków i rymowanek. Wykonujemy ćwiczenia relaksacyjne, masażyki.

13.00-13.30

ZAJĘCIA

13.30-14.00

14.30-15.00

PODWIECZOREK

Utrwalamy treści z zajęć porannych, uczestniczymy w zajęciach dodatkowych.

Bawimy się wspólnie w wybranych kącikach wg naszych pomysłów, rozwijamy wyobraźnię oraz uwalniamy kreatywność.

Przygotowujemy się do podwieczorku. Wykonujemy czynności higieniczne.

Zjadamy podwieczorek. Rozmawiamy z naszą panią o tym jak minął dzień w przedszkolu.

15.00-16.00

ZABAWA

Stęsknieni cierpliwie czekamy za rodzicami. Bawimy się przy stoliczkach, układamy puzzle, rysujemy, czytamy książeczki- pamiętamy o pozostawieniu porządku w  naszej sali. To czas na ćwiczenia utrwalające wiadomości z  zajęć edukacyjnych, zajęcia wyrównawcze, wspieranie rozwoju dzieci poprzez: zabawy dydaktyczne, ćwiczenia mowy, artykulacyjne, oddechowe, itp., zabawy ruchowe, zabawy konstrukcyjne, zabawy rozwijające percepcję wzrokową, słuchową.